Pozývame Vás na XIV. Tokajský festival, ktorý sa uskutoční dňa 25. júna 2016 v obci Borša so začiatkom o 14.00 hodine. Návštevníkov čaká bohatý kultúrny program, jarmok domácich produktov, ochutnávka vín, gastronomické špeciality a iné zaujímavosti pre všetky vekové kategórie.

Leto, horúčava, osviežujúci zážitok z kultúry, vynikajúce tokajské vína, domáce špeciality a neskrotná zábava – to je Tokajský festival v Borši. Rákócziho kaštieľ je miestom, kam sa treba vrátiť.

Dňa 25. júna 2016 historický zámok ožije hudbou, remeselníkmi, účinkujúcimi v dobových kostýmoch a hrami. Návštevníkov pobavia tvorivé dielne a bojové scénky z obdobia kurucov v podaní Hornoliptovského kuruckého regimentu. Spestrením bude vystúpenie bubeníkov japonského taiko a folklórnych súborov.

XIV. Tokajský festival je najväčším medzinárodným podujatím Južného Zemplína. Nesie sa v duchu tradície a folklóru. Je zároveň sviatkom kultúry, svetoznámeho tokajského vína a miestnych gastronomických špecialít.

Tradičný medzinárodný festival prebehne pod záštitou JUDr. Zdenka Trebuľu, predsedu Košického samosprávneho kraja. Hlavným organizátorom je Kultúrne centrum Medzibodrožia a Použia, kultúrne zariadenie KSK a obec Borša.    

Cieľom festivalu je poskytnutie kvalitného a pestrého programu v znamení propagácie kultúrnych hodnôt regiónu a napomáhanie dialógu národov. Podujatie ponúka priestor domácim vystupujúcim, ako aj účinkujúcim zo susedných krajín.

Vykročme do leta s ozajstnou zábavou, na ktorú srdečne pozývam každého záujemcu.

Stretnime sa 25. júna 2016 na XIV. Tokajskom festivale v Borši.

Neváhajte a príďte, čaká Vás plno zážitkov!    

Vstupné:  dospelí  2,00 €

                                                                                      

Oboznámte sa s programom kliknutím na tento odkaz.

                                                                                    PaedDr. Gabriela Zvolenská

Tokajský festival 2016

Táto fotogaléria je prázdna.

Tokajský festival 2015

Táto fotogaléria je prázdna.

XII. Tokajský festival

Táto fotogaléria je prázdna.

XI. Tokajský festival

 

XI. Tokajský festival

Táto fotogaléria je prázdna.