Folklór a tradičná ľudová kultúra

Jarný vietor vody vzdúva...

01.10.2014 09:54

Pozývame Vás na krajskú súťažnú prehliadku  Jarný vietor vody vzdúva .

pozvánka

XII. Tokajský festival

25.04.2014 10:00

 

Leto, horúčava, osviežujúce nápoje, vynikajúce tokajské vína, domáce špeciality a neskrotná zábava – to je Tokajský festival v Borši. 

Rákócziho kaštieľ je miestom, kam sa treba vrátiť. Dňa 22. júna 2014 ožije historický zámok  hudbou, divadlom, remeselníkmi, dobovými kostýmami, hrami a lahôdkami. Pre rodiny tu budú tvorivé dielne a  scénky z neskoro-tureckej doby a doby kurucov.

XII. Tokajský festival je najväčším medzinárodným podujatím Južného Zemplína. Nesie sa v duchu tradícií, folklóru, je sviatkom kultúry, svetoznámeho tokajského vína, ako aj miestnych gastronomických špecialít.

Tradičný medzinárodný festival prebehne pod záštitou JUDr. Zdenka Trebuľu, predsedu Košického samosprávneho kraja. Hlavným organizátorom je Kultúrne centrum Medzibodrožia a Použia -  kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja a obec Borša.    

Cieľom festivalu je poskytnutie kvalitného a pestrého programu, bohatého na kultúrne skvosty v znamení propagácie bezhraničných kultúrnych hodnôt na európskej úrovni a napomáhanie dialógu národov.  Podujatie ponúka priestor domácim vystupujúcim, ako aj účinkujúcim zo susedných krajín.

Vykročme do leta s ozajstnou zábavou, na ktorú každého srdečne pozývame. Stretnime sa 22. júna 2014 na historickom festivale v Borši.

Neváhajte a príďte, čaká na Vás nedeľa plná zážitkov!    

XVII. Medzibodrožský kultúrny festival

20.08.2013 10:33

XI. Tokajský festival

29.04.2013 09:24